L, 2.12.2023

Tubli poisi taandumine

Evelyn Kaldoja
, välistoimetuse juhataja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Valdis Dombrovskis
Valdis Dombrovskis Foto: A.Peegel

Võib vaielda, kas kangelased loovad ajaloo või toob teatud aeg esile teatud kangelased. Küll aga võib olla üsna kindel, et Balti riikide koostööle aitas 21. sajandi esimese kümnendi lõpus lahvatanud majanduskriisis kaasa asjaolu, et Leedut, Lätit ja Eestit juhtisid kõige hullemal hetkel enneolematult sarnase profiiliga persoonid.

Nii Andrius Kubilius, Valdis Dombrovskis kui ka Andrus Ansip on hariduselt reaalteadlased (füüsik, füüsik ja keemik), paremtsentristid (konservatiiv, konservatiiv ja konservatismi kalduv liberaal) ning avaliku kuvandi järgi pigem pikema jututa otse probleemi kallale asuvad tegevjuhid kui need, kelle uhketest kujunditest kubisevad kõned kunagi raamatuna avaldatakse. Nii mõnigi ühe või teise suust langenud napp repliik ja peaministrite ühisfoto jätavad mulje, et juba mullu Kubiliuse valimiskaotuse järel lagunenud Balti kolmik siiralt meeldis üksteisele.

Kolmiku noorim liige, 1971. aastal sündinud Valdis Dombrovskis liitus viimasena, 2009. aasta 12. märtsil. Erinevalt Eestis ja Leedus juba kohad sisse võtnud 1956. aasta poistest ei teinud tema seda esimest korda mitte otse valimiste tulemusel, vaid president Valdis Zatlersi pakutud proovilahendusena tihti käest kätte käinud Läti peaministri kohale.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles