Sisukord
Tartu
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (8) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (4) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (3) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis (1) Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (5) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õpilased õpetasid Lego-roboteid

2 min lugemist
Lego League’i finaali pääsenud Ülenurme gümnaasiumi kuuendikud ütlesid, et nende meeskonna nimi YleTobor koosneb kahest osast: Yle viitab Ülenurmele, et ka vallavanem nende üle uhke oleks, ja tobor on tagurpidi robot. Aktsioonis on Karl-Hendrik Veidenberg (vasakul) ja Alex Kolsar. FOTO: Margus Ansu

Laupäeva keskpäeval polnud Ahhaa keskuses ühtegi vaba nagi, riidepuud ega hoiu­kappi. 250 noort Lego- ja programmeerimissõpra Eestist ja Lätist selgitasid parimaid looduskatastroofidest päästjaid.

Tellijale Tellijale

Ahhaa keskuses leidus looduskatastroofi kujutavaid mängulaudu iga nurga taga. Laudade ümber õpetasid 9–16-aastased robootikud hasartselt Lego-robotitele, kuidas lükata palmipuult oksa maha nii, et see elektritraatidesse ei takerduks, kuidas aidata helikopter maandumisrajale ning viia tuletõrjeauto ohutusalasse.

Selleks asetasid nad roboti loodusraevu harjutusväljakule ja andsid käsu tegutseda. Kui robot eksis, võtsid õpilased ta laualt maha, programmeerisid nobedasti ringi ning saatsid uuele katsele.

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto