T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Õpilased õpetasid Lego-roboteid

Katre Tatrik
, reporter
Facebook
Comments
Lego League’i finaali pääsenud Ülenurme gümnaasiumi kuuendikud ütlesid, et nende meeskonna nimi YleTobor koosneb kahest osast: Yle viitab Ülenurmele, et ka vallavanem nende üle uhke oleks, ja tobor on tagurpidi robot. Aktsioonis on Karl-Hendrik Veidenberg (vasakul) ja Alex Kolsar.
Lego League’i finaali pääsenud Ülenurme gümnaasiumi kuuendikud ütlesid, et nende meeskonna nimi YleTobor koosneb kahest osast: Yle viitab Ülenurmele, et ka vallavanem nende üle uhke oleks, ja tobor on tagurpidi robot. Aktsioonis on Karl-Hendrik Veidenberg (vasakul) ja Alex Kolsar. Foto: Margus Ansu

Laupäeva keskpäeval polnud Ahhaa keskuses ühtegi vaba nagi, riidepuud ega hoiu­kappi. 250 noort Lego- ja programmeerimissõpra Eestist ja Lätist selgitasid parimaid looduskatastroofidest päästjaid.

Ahhaa keskuses leidus looduskatastroofi kujutavaid mängulaudu iga nurga taga. Laudade ümber õpetasid 9–16-aastased robootikud hasartselt Lego-robotitele, kuidas lükata palmipuult oksa maha nii, et see elektritraatidesse ei takerduks, kuidas aidata helikopter maandumisrajale ning viia tuletõrjeauto ohutusalasse.

Selleks asetasid nad roboti loodusraevu harjutusväljakule ja andsid käsu tegutseda. Kui robot eksis, võtsid õpilased ta laualt maha, programmeerisid nobedasti ringi ning saatsid uuele katsele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles