Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti õpilased maailma esikümnes

Tallinna ühisgümnaasiumi matemaatikaõpetaja Riita Meigas (vasakult) ning õpilased Kelly Treu, Cornelia Efros, Ragnar Jaaniste ja Helger Tamm. Noortenelik oli 4779 Eesti õpilase ja 43 oma kooli 15-aastase õpilase seas, kes tegid möödunud aasta aprillis PISA testi matemaatika, funktsionaalse lugemise ja loodusteaduste kohta. FOTO: Toomas Tatar

 Eesti õpilaste tulemused olid PISA testi põhjal matemaatikas isegi paremad kui eeskujuks seatud naabril Soomel.

Tellijale Tellijale

Kui Eesti võis õpilaste teadmiste paranemise üle värske rahvusvahelise PISA uuringu valguses rõõmu tunda, siis meie põhjapoolsed naabrid pidid tunnistama jätkuvat langustrendi – eilsed uudised rääkisid teisel pool Läänemerd koolikriisist.

Eile 65 riigis korraga avalikustatud rahvusvahelise õpilaste hindamise programmi PISA 2012. aasta kevade testi tulemused panid haridusministri Jaak Aaviksoo taas kinnitama, et peaksime olema enesekindlamad. «Muidugi on meil jamasid palju, aga ärme endale ka liiga tee: meil on siiamaani hästi olnud, ja muidugi vaatame, mida saab paremini teha,» lausus ta.

30.11.2021 01.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto