T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Piirissaare koprad hõivasid hõljuki koha

Vilja Kohler
, reporter
Piirissaare koprad hõivasid hõljuki koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Piirissaare hõljukijuht Nikolai Kuznetsov (esiplaanil paremal) puhastas koos saarel alaliselt elavate meestega eile ennelõunal hõljuki väljapääsu järvele kobraste kokkutassitud oksahunnikust.
Piirissaare hõljukijuht Nikolai Kuznetsov (esiplaanil paremal) puhastas koos saarel alaliselt elavate meestega eile ennelõunal hõljuki väljapääsu järvele kobraste kokkutassitud oksahunnikust. Foto: SCANPIX

Tali ei jää ka sel aastal taeva ning Piirissaare rahval tuleb peagi suurel maal käia hõljuki või mootorsaanidega. Kuid enne seda tuleb saareelanikel rinda pista visalt pealetungiva metsiku loodusega.

Nimelt avastas Piirissaare valla hõljukijuht Nikolai Kuznetsov hiljuti, et koprad on korda saatnud järjekordse diversiooniakti: pannud suure oksahunnikuga kinni hõljuki väljumis- ja randumiskoha Tooni küla külje all otse vallamaja taga. Mida päev edasi, seda kõrgemaks hunnik kasvas.

Et valla traktor on juba tükk aega rivist väljas ja mandrilt tellitud tagavaraosa ootel, lõi piirissaarlane Eladim Jeršov eile oma linttraktorile hääled sisse, kuus meest tõmbasid kindad kätte ja algas kobraste töö lammutamine. Kohalike arvates oli suur oksahunnik kobraste talvine toiduvaru.

Märksõnad
Tagasi üles