Sisukord
Arvamus
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: vang ja president

2 min lugemist

«Kui neid saab õpetada vihkama, siis saab neid õpetada ka armastama.»

Tellijale Tellijale

Praegu on maailmas vähe sündmusi, millele Moskva ja Washington ühtemoodi reageeriksid, kuid Lõuna-Aafrika endise presidendi, inimõiguste eest võitlemise ikooni Nelson Mandela surm eile hommikul on üks neist. Isegi hoolimata päevapoliitilistest vahekordadest on Mandela, või õigemini see, mille eest ta seisis, väärtuste kandjana õhtumaises kultuuris ühtemoodi mõistetav ja puudutav.

1990. aastatega algas maailma ajaloos jälle uus ajajärk. Algas Teises maailmasõjas lõhenenud Euroopa taasühinemine ja Lõuna-Aafrikas langes režiim, mis eraldas inimesi nende nahavärvi järgi. Need sündmused on ühe mündi kaks külge, mõlemad tühistavad euroopalike väärtuste skaalal nii taunitava eraldatuse.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto