Sisukord
Välismaa
Postimees
07.08.2020
Eestlane Beirutis: asi läheb ilmselt veel halvemaks (1) Eesti Seeder kahtleb Parem­poolsete ja nende manifesti siiruses (35) Eesti lühiuudised Klaas Tartumaa alkoholipiirangust: see on poolik lahendus (22) Jurist leidis viisi puuküürnikust vabanemiseks (3) Video ⟩ Vello Lõns sattus lapsena koduõuel õhulahingu tunnistajaks (6) Majandus Kinnisvarainvestorid: Tallinnas on hinnasurve ühes linnajaos Majanduse lühiuudised Kopsaka kahjumiga Tallink jätkab suurkoondamist (6) Välismaa Rootsi otsib rohtu jõukude ohjeldamiseks (13) Välismaa lühiuudised USA ministri Taiwani-visiit vihastab Hiinat (1) Egiptus triivib suure põua poole (1) Arvamus Juhtkiri: doominoefekt erakonnamaastikul (5) Kerttu Kirjanen: kampaaniad ei aita kihutamise vastu (42) Martin Mölder: Isamaale toob edu mõõdukas konservatiivsus (14) Toomas Vapper: Eesti rahandussüsteem peab olema aus ja puhas (1) Henri Kaselo: haldusreformi pool rehkendust on siiani tegemata Karl Kivil: kas vabariiklased suudavad õõnestada Trumpi? (6) Kultuur Veljo Tormise jonn päästis regilaulu Seitse kümnendit plaatidel – pikk ja lai diskograafia 10 tähelepanuväärset heliplaati Veljo Tormise muusikaga Sport Spordi lühiuudised Kahe aeruga kuningad, ühega vaeslapsed Uue olümpiaala uhke areen, mille lõpplahendus pole mägede taga Tartu Tartu ei saa koroonat üksi ohjeldada (11) Miks Skechersi suvejooks vett vedama läks? Sedapuhku saab olema raskem, sest kevadist Eestit pole enam Juuli ületas Raekoja platsi toidu- ja joogikohtade pidajate ootusi Tartu lühiuudised Liugpildid ⟩ Kõik, kõik on uus septembrikuus Koroonauuringu juht Ruth Kalda: terviseameti andmetel on Tartu haiguskolle veel kohalik (9) Pillimeister sättis Eesti suurima kiivrikogu näituseks Karu hingas noorele perele kuklasse (4) Tartuffi juht loodab viroloogiliselt ohtlikul ajal virtuaalsele kinosaalile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mandela pärandas uuenenud riigi

3 min lugemist
FOTO: Repro

95 aasta vanuselt surnud Nelson Mandela, keda ajakiri Time on nimetanud Lõuna-Aafrika George Washingtoniks, on 20. sajandist tänaseni olnud üks tähelepanuväärsemaid poliitikuid.

Tellijale Tellijale

Apartheidivastase liikumise sümboliks kujunenud Mandela poliitilist tegevust on eeri aegadel iseloomustatud vastuoluliselt – nii vägivallatuna kui ka terroristlikuna. Ta on karismaatiline persoon, kelle visa ja pragmaatilist tegutsemist tunnustati 1993. aastal Nobeli rahupreemiaga ning kellest sai LAVi esimene mustanahaline president.

Koosa rahva hulgast pärit Mandela oli tembu hõimupealiku poeg. Aristokraatlik päritolu lõi liidrile vajalikud eeldused – teda kasvatati aktsepteerima nii juhi tööga kaasnevaid kohustusi kui ka privileege. Tembu traditsioonide kandjana püüdis ta ennast kohandada sündmustega, eelistades lahendusena diskussioone ning kasutades jõudu viimase abinõuna.

06.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto