E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Naiselikult intrigeeriv lugu kartulitest ja apelsinidest

Sirje Niitra
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Kes on kartul ja kes apelsin? Psühholoog Vivian (Elisabet Reinsalu, vasakul) ja südamesõbranna Brita (Kaisa Selde).
Kes on kartul ja kes apelsin? Psühholoog Vivian (Elisabet Reinsalu, vasakul) ja südamesõbranna Brita (Kaisa Selde). Foto: TV 3

Sel nädalal TV 3 eetrisse jõudnud uus telesari «Kartulid ja apelsinid» üllatas kõigepealt oma pealkirjaga, sest naiste võrdlemine aedviljadega pole just tavaline võte tähelepanu köitmiseks.

Eriti intrigeeriv oli sarja peategelase küsimus saate tutvustamisel: «Meid, naisi, on kahesuguseid – on kartulid ja on apelsinid. Kumb oled sina?» Pole kahtlustki, et alati särav Elisabet Reinsalu kuulub apelsinide hulka, aga mida pidid mõtlema kõik ülejäänud? Kas selline küsimuse püstitus on üldse õige? Ja kas kartulist võib saada apelsin ja vastupidi? Pealegi on kartul eestlaste põhitoidusena igati väärt ja hinnatud köögivili, mida ei peaks võrdlema hoolitsemata ja salkus, iseenda kaotanud inimesega, olgu ta siis naine või mees.

Viviani tee suurt edu tõotavasse erapraksisesse kulgeb läbi selle sama kartulijutu, mille ta pohmellis peaga saalitäiele naistele ette kannab. Nõnda saab tema häbist ja kaotusest võidulootus. Tegelikus elus vist siiski nii ei juhtu, et professionaalne psühholoog või mistahes teist elukutset esindav spetsialist enne olulist esinemist nina täis tõmbab, siis hommikul kergelt peale võtab ja auditooriumi ette tõttab. Ega see erapraksisega alustaminegi nii lihtsalt käi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles