K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mis juhtub supermarketis, kui elekter kaob?

Hanneli Rudi
Facebook
Comments
Foto: Corbis / Scanpix

Elektrikatkestusi tuleb ikka ette ja seda isegi suurtes linnades. Tarbija24 uuris, kuidas sel juhul poest välja pääseb ja kas ostjatel tuleb enne lahkumist läbida turvakontroll.

«Prismades hakkab elektrikatkestuse korral tööle avariivalgustus, mis on piisav, et kliendid näeksid kauplusest välja minna,» rääkis Prisma turundusjuht Silver Säga. Tema sõnul jäävad kassad elektrikatkestuse korral tööle. «Kliendid, kellel on maksmine pooleli, teenindatakse lõpuni ning ülejäänud kaupluses olevad inimesed juhatab Prisma personal müügisaalist välja,» selgitas ta.

Kõik poeuksed, mida haldab Prisma, lähevad elektrikatkestuse korral ise automaatselt lahti. Mõnedes Prismades, mis asuvad suuremates kaubanduskeskustes, hakkavad tööle kaubanduskeskuse varugeneraatorid ja klient ei pruugi elektrikatkestusest teadagi saada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles