Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Põlenud puidutööstus oli arvel kartulilaona

1 min lugemist

Eile hommikul Pärnumaal Paikuse vallas Seljametsa külas maani maha põlenud osaühingu Raigisson puidutööstuse hoone oli ehitisregistris arvel kartulihoidjana ja puidu töötlemisega ei tohtinuks seal tegeleda.

Tellijale

«Kartulihoidlana ei saaks sellele hoonele midagi ette heita, kuid puidutööstusena oli see ebaseaduslik. Hoonesse oli esialgsetel andmetel ehitatud ka küttesüsteem. Sellega rikuti jämedalt ehitusseaduse ja tuleohutuse nõudeid,» rääkis Lääne päästekeskuse juhi asetäitja tuleohutusjärelevalve alal Indrek Laanepõld.

Tema sõnul teeb päästeamet ehitusseaduse nõuete rikkumise kohta kohalikele omavalitsustele aastas paar-kolm märgukirja ning tegemist on süveneva probleemiga. «Et päästeamet peab täitma kohalikule omavalitsusele pandud kohustusi, ei ole normaalne ja vähendab meie aega põhiülesannete täitmisel,» ütles ta, viidates omavalitsuste ülesandele jälgida ehitusseaduse täitmist.

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto