R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuldmikrofoni pälvis raadiohääl Tõnis Erilaid

Postimees
Kuldmikrofoni pälvis raadiohääl Tõnis Erilaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Tairo Lutter / SL Õhtuleht

Eesti ringhäälingu 87. sünnipäeva puhul andis ringhäälingute liit (fotol paremal liidu juht Toomas Vara) eile välja järjekordse Kuldmikrofoni. Tänavuse laureaadi Tõnis Erilaiu tegi kuulsaks 1980. aastatel Eesti Raadios juhitud menusaade «Soovid, soovid, soovid», neil päevil saab tema häält laupäeviti kuulda Kuku raadio saates «Lahe laupäevahommik».

Kuldmikrofon on eetriajakirjaniku aastaauhind, mida annab välja Eesti Ringhäälingute Liit alates 1996. aastast. Auhind antakse raadio- või teleajakirjanikule elutöö või ühekordse saavutuse eest. Keraamiline mikrofon on igal aastal eri kujuga, selle autor on keraamik Urmas Puhkan. Auhinnaga kaasneb preemia.

Kuldmikrofoni on varem pälvinud Lembitu Kuuse, Sirje Eesmaa, Erik Lillo, Tiit Karuks, Mati Talvik, Hubert Veldermann, Riina Eentalu, Erki Berends, Vahur Kersna, Helgi Erilaid, Valter Ojakäär, Fred Jüssi, Enn Eesmaa, Vello Lään, Harri Tiido, Anne Erm ja Lembit Lauri.

Märksõnad
Tagasi üles