N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välbe: Bernatski oli muhe vend ja hea arst

Jaan Martinson
Facebook Twitter
Comments

Kaheksakümnendate lõpus Eesti suusakoondisse kuulunud Urmas Välbe meenutas toona meeskonnaga tegelenud doktor Vitali Bernatskit kui muhedat selli ja head arsti. «Meeskonna peatreener Hain Kinks polnud rumal, ta ei oleks soolapuhujat, kehva tohtrit ju palganud.»

Bernatski töötas Välbe sõnul suusatajatega nii, nagu üks koondise arst töötama peab, mitte ei käinud laagrites ja võistlustel päikest võtmas: «Vajalikud rohud ja vitamiinid – mõistagi lubatud kraam – olid tal alati kohvris. Kui vaja, keetis raviteed ja viskas nalja. Käisime aeg-ajalt koos suusatamas. Äge mees!»

Välbe meenutas, et tema esimene kohtumine Bernatskiga jäi lühikeseks: «Ta tuli meiega Kirovski laagrisse. Kevadel. Käisime ka slaalomit sõitmas. Bernatski polnud elus slaalomimäele saanud. Võtsime talle laenutusest suusad ja saatsime tõstukiga üles. Alla tulles ta kaugele ei jõudnud, kukkus. Jalaluu lahtine murd. Ta viidi kohe haiglasse, jalg oli kaks kuud kipsis. Järgmine kord kohtusime juba suvel.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles