K, 29.11.2023

Kaardilugeja kolib mandrile ja vahetab töökohta

Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ott Tänaku naasmisel tipprallisse saab tema kõige lähemaks kaaslaseks Raigo Mõlder – kaardilugeja, kellega koos alustati Eesti rallidel osalemist ning kes vahepealsetel aastatel istus Georg Grossi ralliauto kõrvalistmel.

«Koos Georgiga olime rohkem äriklassi sõitjad, nüüd aga läheb tõeliseks tippspordiks,» rääkis 31-aastane Mõlder, kes teeb oma elus suure muudatuse. Ta kolib Saaremaalt mandrile ning vahetab ka töökohta. «Rallisõiduga pole praegu võimalik ära elada, kuid leidsin töö, mida on võimalik teha tiheda võistlusgraafiku kõrvalt.»

Mõlder kinnitas, et eelseisva ees tal kartust pole, isegi vaatamata sellele, et MM-tasemel pole ta varem sõitnud. Töö muudab kergemaks see, et Tänak ja Gross kasutavad legendi koostamisel sama süsteemi. «Raigo lugemises pole kindlasti probleemi. Tema jaoks on aga uus kõik see, mis käib MM-ralli juurde, aga eks ma saan teda alguses aidata,» märkis Tänak. «Usun, et ta saab hakkama.» Mõlderi koolitamisel on abi lubanud ka Kuldar Sikk.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles