N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rajasaare: Raadio 2 on Eestis täiesti ainulaadne

Postimees
Rajasaare: Raadio 2 on Eestis täiesti ainulaadne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raadio 2 on Eesti olulisim muusikajaam, sest see avardab inimeste silmaringi, usub vastne peatoimetaja Kristo Rajasaare.
Raadio 2 on Eesti olulisim muusikajaam, sest see avardab inimeste silmaringi, usub vastne peatoimetaja Kristo Rajasaare. Foto: Karli Saul/SCANPIX

Tuleva aasta 1. jaanuaril asub Raadio 2 peatoimetaja ametisse Kristo Rajasaare, kes on aastaid juhtinud festivali Rabarock korraldamist ja Tallinn Music Weeki programmi koostamist ning on tuntud ka ansamblite Kosmikud ja Metro Luminal trummarina.

Senine peatoimetaja Heidy Purga, kelle juhtimisel on toimetus töötanud alates 2004. aastast, jätkab «Eesti laulu» juhi ja produtsendina ning uue ülesandena hakkab vastutama rahvusringhäälingu kõigi raadiojaamade muusikapoliitika eest.

«Naastes oma senise töö juurde, et värskendada Raadio 2 programmi 2014. aastaks, kutsusin endale appi Kristo Rajasaare, kellega mul on varasemast olnud ainult positiivsed kogemused,» lausub Purga. «Nüüd on aga juhatus esitanud mulle uue väljakutse, mille otsustasin vastu võtta, ja mul on hea meel, et Raadio 2 jääb väga usaldusväärsetesse kätesse.»

«Elus ei tehta just tihti ettepanekut juhtida oma lemmikraadiot. Läbi aastate on Raadio 2 olnud ka minu ettevõtmiste juures koostööpartnerina tähtsal kohal,» kommenteerib jaanuaris peatoimetajana alustav Rajasaare.

Sel sügisel alustas Rajasaare Raadio 2s saatesarja «Elu edetabelid» ning alates 1. novembrist on olnud ka R2 vastutav toimetaja. «Need paar kuud on olnud sisseelamiseks täiesti piisavad,» usub Rajasaare. «Toimetuse töötajaid tunnen muidugi juba aastaid seoses Rabarocki ja Tallinn Music Weekiga ning Kosmikute tegemistega.»

Revolutsiooni Rajasaare korraldama ei hakka: «Raadio 2 jätkab sama lipu all – me oleme Eesti kõige olulisem muusikajaam. Väiksemaid ja veidi suuremaid muudatusi tuleb, aga programmi värskendamine on loomulik protsess, mitte sõltuv uue peatoimetaja tööleasumisest.»

Kui mõni aeg tagasi levisid meedias kuulujutud, et mitmed populaarsed saated võivad peagi eetrist kaduda, siis Rajasaare lükkab need jutud kategooriliselt ümber: «R2 fännid pabistama ei pea, jätkuvad «Rahva oma kaitse», «Olukorrast riigis», «Hallo, Kosmos», «Muusikanõukogu», hommikuprogramm, õhtune vöönd.»

Rajasaare sõnul on muutused Raadio 2s seotud ka inimeste liikumisega rahvusringhäälingu siseselt. «Laura Kõrvits asub põhikohaga toimetama «Terevisiooni», Tõnu Pedaru teeb seda juba uues kultuuriportaalis, Sten Teppanil on uueks väljakutseks autorisaade Vikerraadios,» loetleb ta.

Uuel aastal on aga eetrisse jõudmas ka mitmed uued raadiosaated. «Pärastlõunaseks eetriks oleme koos Janek Lutsuga ette valmistamas uut sisukat uudistemagasini, kus käsitletakse riigis ja ühiskonnas toimuvaid olulisi sündmusi. Koit Raudsepal saab olema lisaks igapäevasele muusikamagasinile autorisaade ka laupäeviti, uue regulaarse show’ga tuleb eetrisse Erik Morna,» tutvustab Rajasaare plaane.

Rajasaare lisab, et tema isikliku muusikamaitse pealesurumist (milles R2 peatoimetajaid on tihti süüdistatud) karta ei tasu: «Minu lemmikmuusika on R2s kõlanud juba aastaid ja minu jaoks täiesti piisavas koguses, R2 muusikavaliku point on siiski inimeste muusikalist silmaringi avardada ja arendada ning selles on see Eesti raadiojaamade seas täiesti ainulaadne.»

Rajasaare märgib, et ehk on üldsuse jaoks Raadio 2 roll vahel tõesti veidi segaseks jäänud, talle on selle olemus aga väga selge. «Raadio 2 on värske eesti muusika populariseerija, hooandja noortele andekatele artistidele ning uue ja olulise muusika maaletooja,» lausub ta.

Kas aga 2014. aastal Rabarock toimub? «Kui toimub, siis kellegi teise juhtimisel,» ütleb Rajasaare. «Ma ise tahaks ka väga minna.»

Märksõnad
Tagasi üles