Sisukord
Eesti
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (19) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (1) Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (1) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (9) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (9) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa heidab ette puudulikke dokumente

2 min lugemist
Eesti Piimaliidu ja E-Piima juhi Jaanus Muraka sõnul on Euroopa Liidu ja tolliliidu toiduohutuse kontrollisüsteemid on nii erinevad, et neid ei ole võimalik kiiresti ühtlustada. FOTO: Andres Haabu

Venemaa veterinaarameti raporti 19 alapunktina sõnastatud etteheidetest Eesti piima ja kala töötlevatele ettevõtetele ei puuduta ükski otseselt toiduohutust, vaid peamiselt Vene Tolliliidu seisukohast puudulikku dokumentatsiooni.

Tellijale Tellijale

Konkreetselt heidab Venemaa veterinaaramet Eesti veterinaar- ja toiduametile ette ebatõhusat kontrolli, mida raporti järgi näitab see, et amet ei ole pika aja jooksul ettevõtetes ühtegi rikkumist registreerinud. Seega teeb siinne veterinaaramet nende hinnangul vaid formaalset, mitte sisulist kontrolli. Veel leiti inspekteerimisel, et ettevõtted ei täida musta ja puhta ala vahel liikudes piisavalt põhjalikult sanitaarnõudeid.

Eesti piimatöötlusettevõtted ei kontrolli Vene veterinaarameti hinnangul kõiki vajalikke antibiootikumirühmi ja kasutasid nõuetekohaselt dokumenteerimata Läti toorpiima.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto