Sisukord
Arvamus
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (8) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (4) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (1) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (5) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: klubide näidispoomine või spordi hädatapp?

2 min lugemist

Kui maksu- ja tolliamet kirjutab rahandus- ja kultuuriministeeriumile tekkinud kahtlustest, et maksuvabade stipendiumide nime alla makstakse spordiklubides tegelikult töötasu, siis tekib tahtmine külmalt küsida: miks alles nüüd?

Tellijale Tellijale

Maksuamet on kolme lastespordiklubi vastu esitanud kümnetesse tuhandetesse ulatuvad maksunõuded. Ometi on see, et spordiklubid sotsiaal-, tulu-, töötuskindlustusmaksu ning pensionikindlustuseks minevate kulude pealt kokku hoidmiseks palga asemel stipendiume makstavad, teada juba aastaid. Nagu ka see, et stipendiumi saavatel treeneritel ja abipersonalil puuduvad sotsiaalsed garantiid, mida palgatöö tegemine annab.

Kindlasti ei tohiks töötasu-stipendiumi küsimuses maksuametit nahutada – nemad teevad ainult oma tööd. Küll aga tuleb küsida, et kui on teada säärane segane süsteem, siis miks alustatakse olukorra lahendamist ristikäiguga klubide vastu, mitte aga aruteluga süsteemi muutmiseks seadusandlikul tasandil? Või haarati n-ö härjal sarvist, et tekitada ka spordiringkondades suuremat valmisolekut aruteluks? Seegi on võimalik, sest süsteemi kritiseerimisele vaatamata pole jõulisi algatusi alaliitudelt näha olnud, kuigi enamikul neist on eesotsas just nimelt mõni poliitik.

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto