Sisukord
Sport
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed (1) Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (8) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (8) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (2) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (4) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (3) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit ka juulis (1) Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (5) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maksuamet: riik leidku lahendus

1 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Stipendiumide süsteemi kadumine on Eesti (noorte)spordile hukatuslik. Seda tõdes maksuamet oma kirjas kultuuriministeeriumile.

«Juhime tähelepanu, et kui maksuhaldur jätkab riskianalüüsile tuginevalt nimetatud sektoris stipendiumide maksmise kontrollimist ning tuvastab, et tegemist on varjatud töötasude maksmisega, siis suurem osa neist ühingutest pole võimelised määratud maksukohustust täitma ning võivad lõpetada tegevuse, mistõttu võib jääda sisustamata seni spordiga tegelenud laste ja noorte vaba aeg ning riigi hilisem tegevus laste ja noorukitega seotud probleemide lahendamisel on kulukas.

Oleme arvamusel, et antud probleemile on vajalik leida riigi tasandil jätkusuutlik lahendus,» märkis maksuamet juba suvel kultuuriministeeriumile saadetud kirjas.

Kultuuriministeeriumi asekantsler Tõnu Seil sõnab alustuseks, et makse tuleb maksta ning stipendiumi eristamine töötasust on lihtne: «Kui kohtunik vilistab mängu, saab ta selle eest palka, kui käib kursustel, saab stipendiumi.»

Valitsusele esitatakse jaanuari lõpus võimalikud kompensatsioonimehhanismid, et toetada klubisid treeneritele palga maksmisel.

«Samas pole asjad nii lihtsad,» tõdeb Seil. «See, kui klubid ütlevad, andke meile raha, siis hakkame korralikuks, ei ole õige. Meil on siin variandid, kuidas saaks klubisid aidata läbi alaliitude või maakondlike spordiliitude. Lõime jämedalt kokku, et vaja oleks ligi neli miljonit eurot. Millise süsteemi riik valib ja palju raha eraldab, kui üldse, sõltub valitsusest. Samas võiksid omavalitsused samuti midagi teha, neil on, mille arvelt klubisid toetada.»

Paraku käib praegusel juhul jutt lastespordiklubide treenerite töötasust. Ent stipendiumi saavad ka profisportlased, kohtunikud... Kas seegi on töötasu?

Seil: «Seda otsustab maksuamet. Meie liigume samm-sammult ning üritame esialgu treenerite probleemi lahendada.» 

Seotud lood
03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto