K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saatuslikult halb mälu

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Facebook Twitter
Comments
Raul Olle
Raul Olle Foto: A.Peegel

Raul Ollel on käsil elu keerulisimad päevad. Sportlasena oli ta eestlaste silmis positiivne tegelane – Ollet teati kui head suhtlejat ja muidu lõbusat selli, kes jõudis ränkraske Vasaloppeti võitjana vähemalt korra kerkida ka rahvuskangelase seisusesse. Nüüd meenutatakse seda hetke vaid küsimusega, kas suure võiduni aitas doping, ja nenditakse, et dopinguainete eest pangaülekandega maksmine kuulub rumaluse tippsaavutuste hulka. 

Seni oli Tartus dopinguvahendajana Eesti tippsportlasi varustanud Vitali Bernatskiga seotud inimeste nimedest räägitud vaid kitsamas ringis. Lisaks Bernatski väidetele polnud kellegi kohta leitud täiendavaid tõendeid ja sõna-sõna-vastu-lugusid ei saa tänapäeval avaldada ükski meediaväljaanne.

Pole kahtlust, et alates sellest nädalast püsib saatuslik kuupäev 26. juuli 2002 Olle jaoks meeles elu lõpuni. Toona kesksuvel Bernatski arveldusarvele 10 500 krooni kandes ei osanud suusamees ilmselt aimatagi, et see näpuliigutus tõmbab ta aastaid hiljem skandaali keskmesse, mis võib hävitada kogu tema senise karjääri. Just selle maksekorralduse koopia lekkis meediasse ja andis võimaluse seostada Ollet dopinguainete ostmisega.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles