N, 7.12.2023

Juhtkiri: mereporgandid tulekul

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: urmas nemvalts

Väinamere praamidel on roll ka suurpoliitikas

Uutele oranžidele rongidele jääb porgandi nimi küllap külge. Neid ja Väinameres laineid lõikavaid praame seob aga oluline poliitika muutus. Juba lähinädalatel kuulutab riigi omanduses äriühing Tallinna Sadam välja konkursi riigile praamide ostmiseks. Kui ost mõne aasta pärast teoks saab, siis kuuluvad need transpordiüksused, mida riik üht- või teistmoodi niikuinii üleval peab, taas riigile.

Umbes kümme aastat tagasi vaidles toona majandusministri portfelli kandnud Meelis Atonen Vjatšeslav Leedole kuuluva äriühinguga selle üle, kuidas ja kui palju riik Väinamere praamidele peale maksma peab. Suurpoliitikasse puutub see niipalju, et just seoses selle segadusega astus Juhan Partsi valitsuse minister Atonen ametist tagasi ning majandusministri kabinetti jõudis praegune Euroopa ülemkogude veteran Andrus Ansip. Sisuline probleem on aga jäänud ning leiab eeldatavasti lahenduse Ansipi valitsuse ministri Partsi käe läbi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles