K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Poes on eksitavalt sarnased juustud

, majandustoimetuse vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Valio Eesti juustu pakendil on sama värvikombinatsioon – punane ja kollane –, nagu Estoveri Eesti juustu pakendil.
Valio Eesti juustu pakendil on sama värvikombinatsioon – punane ja kollane –, nagu Estoveri Eesti juustu pakendil. Foto: Mihkel Maripuu

Sel nädalal üllatas Tere piimatööstus, mille värsked juustutooted on Estoveri kahe tootega äravahetamiseni sarnased. Estoveri Päikese sulatatud juustu naabriks sai Tere Päiksekese sulatatud juust, mille pakendite eristamisega ei saaks  hakkama isegi Estoveri tegevjuht Hannes Prits. «See on kõige jõhkram kopeerimine, mida mina näinud olen. Selle ajaks isegi segamini,» ütles Prits.

Teine Tere uus toode on Sõpruse sulatatud juust, mis on küll juba 1998. aastast Tere registreeritud kaubamärk, kuid uus pakend on Estoveri Eesti juustu sulatatud juustu pakendiga samuti äärmiselt sarnane. «Need asjad on äravahetamiseni sarnased ja moraalselt see tegevus küll normaalne ei ole,» ütles Prits.

Kuna aga Päikese sulatatud juustu kaubamärk kaitstud ei ole, siis juriidiliselt on Pritsi sõnul väga keeruline midagi teha,   tema hinnangul on see tarbija eksitamine. «Minu jaoks jääb arusaamatuks, miks seda tehti, sest ligi 60 protsenti sulatatud juustu turust on Merevaik ehk Tere on turuliider. Me küll kasvame, aga hoopis Hiirte sulatatud juustuga, mis on kaitstud kaubamärk,» kirjeldas Prits.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles