L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valmivat näitust jagub kolmele korrusele

Raimu Hanson
, reporter
Facebook
Comments
Foto: Margus Ansu

Tartu kunstimuuseumis valmib suurnäitus «Kas me sellist muuseumi tahtsimegi?», mida jagub raeplatsi Barclay maja kõigile kolmele korrusele.

Esimesel korrusel on leti- ja garderoobiruumi seinad ja lae katnud oma teosega kunstnik Kristi Kongi. Eile andsid sealsamas oma osa väljapanekusse toetusmeeskonda kuuluvad mööblirestaureerimise tudeng Arvi Kuld (esiplaanil) ja sama ruumi perenaine Inese Viljumson. Ühest teisest esimese korruse saalist leiab näituseline end suure kandilise teose juurest, mille autor on norralanna Toril Johannessen.

Teise korruse trepimademel on peegli ette välja pandud Jaan Toomiku video aastast 1994. Väljapaneku teised kaks videot käsitlevad valmiva näituse kuraatori ja muuseumi direktori Rael Arteli sõnul otsuste tegemist. Need on omaette toas kolmandal korrusel, autorid rootslane Johanna Billing ja prantslane Cyprien Gaillard.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles