Sisukord
Tartu
Postimees
11.07.2020
FOTOD JA VIDEO ⟩ Riskiallikas ei ole elektritõukeratas, vaid inimene (13) Eesti Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse Eesti lühiuudised Vanglamüüri lammutamine tõi hea üllatuse Kriis suunamudijaid ei murdnud (2) Majandus Analüüs: Tallink kaotas üle kahe miljoni reisija (2) Apple’i aktsia ralli teeb murelikuks, analüütikud soovitavad siiski osta (1) Välismaa AJA PEEGEL. Tunnistajad vaikivad seni Srebrenica ohvrite matmispaikadest Välismaa lühiuudised Arvamus Mihkel Kunnus: hukkamine e-kohtus (5) President Kanye West (3) Tagasihoidlik töörügaja Linnapea salarelv 111 päeva sisekaemust Juhtkiri: tõuksisõit pole lapsemäng (1) Tühista või saa tühistatud: avalikust arutelust sotsiaalmeedia ajastul (2) Sport MMA-eksperdid Vallo Hannus ja Ari Matti Mustonen lahkavad UFC suurt peamatši Ville Arikese kolumn: spordimaailm, mida me veel ei tundnud Tiidrek Nurme andis kogu oma elu jooksmisele (3) Merendus Täna algaval Muhu väina regatil suuri pidusid ei tule Merenduse lühiuudised AK Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi Arter Laevandusjuht Kadri Land: Tundub, et põdesin koroonat juba aasta algul Eesti jälle esirinnas! Mets kaob, mis mühiseb (50) Õiguspsühholoog Talis Bachmann: kui on ainult sõna sõna vastu, siis ei tohiks süüdi mõista (5) Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi «Väina tuled see aasta?» Romantikadisainer – ongi selline amet? Mis on saanud rahvaautost? Škoda Octavia sõiduproovis püüame saada jälile (1) Kuidas voltida periskoopi? Huawei täiustas parimat kaameratelefoni Esimene rokifestival tähistas totaalset vabanemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kährikkoera kaelus jagab olulist teavet

2 min lugemist
Tartu ülikooli teadlased püüdsid Ilmatsalus kinni kährikkoera, kes kannab nüüd raadiosaatjaga kaelust, mille kaudu saavad teadlased andmeid nende loomade käikudest ja eluviisist. FOTO: Harri Valdmann

Kährikkoerad teevad käreda külma ajal tavaliselt taliuinakut, kuid Ilmatsalus ärkas üks selle liigi esindaja millegipärast üles, puges teadlaste puuri ning jagab nüüd raadiosaatjaga kaeluse kaudu uurijatele teavet.

Tellijale Tellijale

Tartu ülikooli doktorant Karmen Süld alustas koos teiste noorteadlastega kährikkoerte uurimist pea viis aastat tagasi Soomaal. Teadlased võtsid Tartu külje all Ilmatsalus elavad kährikkoerad vaatluse alla 2012. aasta varakevadel ja viimane kord pandi seal raadiosaatjaga kaelus selle liigi esindajale nädal tagasi.

«Kährikkoerte eluiga on erinev,» rääkis uurimistulemustest Karmen Süld, kes soovitab kõigil seda Eestis elavat karvast koerlast nimetada kährikkoeraks ja mitte kährikuks, mis on hoopis ühe seeneliigi eestikeelne nimetus.

10.07.2020 11.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto