R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Meelis Niinepuu: meie parim müügimees

Meelis Niinepuu
, ettevõtja
Facebook Twitter
Comments
Ettevõtja Meelis Niinepuu.
Ettevõtja Meelis Niinepuu. Foto: Margus Ansu

Arvo Pärdi looming toetab ja rikastab paljusid, ka mind. Need sõnad kuuluvad värskele Grammy võitjale, dirigent Tõnu Kaljustele, kes lausus need 2010. aastal toimunud Arvo Pärdi «Aadama itk» maailma esiettekandel, mis paar päeva tagasi tõi Eestisse kõrge muusikaauhinna.

Pärt on tõesti siiras, sügav, mõjuv ja kaunis. Mitte asjata ei ole Pärt juba kolmandat aastat enim mängitud elav helilooja maailmas (absoluutses järjestuses 38. pärast Mozartit, Beethovenit, Bachi, Schubertit, Brahmsi, Händelit, Tšaikovskit, Vivaldit, Chopini jne). Sellega oleme me juba isegi natuke harjunud ja ärahellitatud. Aga kas teadsite, et müügimees Pärt jõudis 2013. aastal ka miljonite nendeni, keda klassikalise muusika kuulajaskonna hulka üldiselt ei arvata?

See Pärdi 1978. aastal kirjutatud heliteos jõudis eelmise aasta viimase nelja kuuga umbes 100 miljoni inimeseni, ja seda rohkem kui 70 riigis. Tegemist on Pärdi 1978. aastal valminud heliteosega «Spiegel im Spiegel» 2013. aasta Hollywoodi kassahitis «Gravity», mis on tekitanud ülemaailmse Pärdi-vaimustuse just nende hulgas, kelle jaoks klassikaline muusika oli boring as shit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles