R, 1.12.2023

Laenuhaide huvides mõistavad võlaõigust erakohtud

Sulev Vedler
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
OÜ Elektrooniline Vahekohus juhatuse esimees Mihkel Tasa on ühtlasi laenuvahendamise keskkonna isePankur.ee vastavuskontrolli juht. Vahekohtus ta ise õigust ei mõista.
OÜ Elektrooniline Vahekohus juhatuse esimees Mihkel Tasa on ühtlasi laenuvahendamise keskkonna isePankur.ee vastavuskontrolli juht. Vahekohtus ta ise õigust ei mõista. Foto: Toomas Huik / Postimees

Kutselised võlakütid hindavad kiirust, mida pakuvad väljaspool riigi kohtusüsteemi seisvad vahekohtud, mille istungid peetakse avalikkuse eest varjul.

Asi on hapu. Olen kirjutanud mitmeid lugusid õnnetutest inimestest, kes võtsid piiks-piiks-laene, ei maksnud neid õigel ajal tagasi ning ägasid hiljem meeletult suureks kasvanud intressi- ja viivisekoorma all.

Kuid mõne aasta eest toimus murrang ja ma arvasin, et asjad on hakanud paranema. Minu optimismi toitis riigikohus, kes andis suvel 2011 ühes olulises kiirlaenuvaidluses õiguse Nelli Lusmäele. Too tragi naine pidas intressimäära 240 protsenti aastas liiga kõrgeks ja hea tava vastaseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles