P, 10.12.2023

Kiirlaenukontorite tegevust valvab tarbijakaitseamet

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ehkki kiirlaenukontorid tegelevad tarbijakrediidi väljastamisega, on pangandusjärelevalve all neist ainult kaks. Big­bank, kes ei anna küll otseselt kiirlaene, vaid väikelaene, tegutseb finantsinspektsiooni tegevusloa alusel.

Monetti kaubamärgi all tegutsev Norra ettevõte Folkia on filiaal, mille üle teeb järelevalvet Norra finantsjärelevalve. Eesti finantsinspektsiooni sõnul ei ole neil pädevust järelevalve tegemiseks võlaõigusseaduse alusel. See pädevus on ainult tarbijakaitseametil, kes teeb järelevalvet ka reklaamiseaduse alusel.

Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski sõnul on amet kontrollinud lepingueelset nõustamist ja vastutustundliku laenamise põhimõtete järgimist. «Hetkel on mitmed menetlused pooleli, mistõttu ei saa ka rohkem kommenteerida,» ütles ta.

Turetski sõnul muutus 2013. aasta suvel tarbijakrediidi regulatsioon konkreetsemaks ja vastutustundliku laenamise põhimõtted rangemaks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles