N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tadžikid venestavad töö saamiseks nimesid

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Facebook
Comments
Võõrtöölised Moskva turul kartulikotte laadimas. Kuigi venelased neid tihti ei salli, tulevad Kesk-Aasia migrandid sellegipoolest – tadžikkidel, kirgiisidel ja usbekkidel on vaja tööd, Venemaal tööjõudu.
Võõrtöölised Moskva turul kartulikotte laadimas. Kuigi venelased neid tihti ei salli, tulevad Kesk-Aasia migrandid sellegipoolest – tadžikkidel, kirgiisidel ja usbekkidel on vaja tööd, Venemaal tööjõudu. Foto: Reuters/ScanPix

Kõigest mõni aasta tagasi tõttasid paljud tadžikid kaotama nimedest venepäraseid lõppe -ov, -ev ja -ovitš. 2007. aastal vahetas nime isegi seni ametlikult Emomali Šrifovitš Rahmonovina tuntud president ning temast sai lihtsalt Emomali Rahmon. Viimasel paaril aastal on venepärased järelliited ja isanimed aga hakanud tagasi tulema.

Tadžikistani peaprokurör Šerkon Salimzoda kurtis hiljuti kohalikus ajalehes Šumkurijat, et nimevahetused viitavad nõrgenenud rahvuslikule identiteedile ja vähesele patriotismile. Salimzoda sõnutsi sai venepäraste nimede juurde pöördumine alguse umbes kaks aastat tagasi ja eelkõige noorte meeste seas.

Probleemide vältmine

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles