P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võõrtööliste mainet kahjustab ka terrorism

Facebook
Comments

Tänapäeva Venemaal räägitakse Kesk-Aasia sisserändajaist kui kohalike töökohtade röövijaist ja kasututest rahurikkujatest, kes ohustavad kohalikku eluviisi.

Marurahvuslaste ideid paistavad teoorias pooldavat ka võimud, kuid majanduslikel kaalutlustel pole kavas sisserännet piirata. Hoolimata rahvuslaste nõudest kehtestada Kesk-Aasia riikidele viisarežiim, sõlmiti möödunud aastal näiteks Tadžikistaniga lepe, mis lubab sealt tulnuile suisa kolm aastat kehtivat tööluba. Tõsi, see anti vastutasuks leppe eest, mis lubab Venemaa 201. sõjaväebaasil vähemalt 2042. aastani Tadžikistani pinnale jääda.

Raskesti kontrollitav sisserändajate voog põhjustab pahameelt peale Moskva ka paljudes teistes linnades ja mitme küsitluse andmetel nõustub ligi 60 protsenti Venemaa elanikkonnast loosungiga «Venemaa venelastele».

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles