Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.10.2020
Neljarealisi maanteid ja Rail Balticut välisabita korraga valmis ei ehita (21) Eesti Peeter Raudsepp: EASi tükeldamist ei tule (4) Rapla hooldekeskuse 32 asukal tuvastati koroonaviirus ERRi uus maja on füüsikaseaduste, mitte ideoloogia küsimus (5) Eesti lühiuudised Poola abordiseaduse vastased kogunesid Vabaduse väljakule Raskelt haige Allan Kiil pääses kohtupidamisest (2) Aasta koolitaja on hooliv innustaja Krister Kivi USAs ⟩ Viis päeva valimisteni: külmavärinad ja süljepiisad Las Vegases (1) Majandus Ärikinnisvara haldamises revolutsioon juba käib Majanduse lühiuudised Keskpank hoiab padruneid detsembriks Välismaa Poolakad jätkavad võitlust abordiseaduse karmistamise vastu (1) KOHALIK VAADE ⟩ Sloveenia kihutab koroonakiirteel Bergamo saatuse poole (1) Euroopa valmistub elule taas pidurit tõmbama (4) Arvamus Peep Lillemägi: Reformierakond viis aastat hiljem (3) Tiit Riismaa: Donald Trumpi fenomen Siret Kotka, Indrek Saar, Anti Poolamets, Taavi Rõivas, Kaido Höövelson, Üllar Saaremäe: toetame Arvo Pärdi muusikamaja (2) Andres Põder: armastab, ei armasta, vihkab… (2) Nikolai Degtjarenko: olen uhke oma kuuluvuse üle (8) JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Edward Lucas: ülikoolid on akadeemilise vabaduse vahetanud Hiina raha vastu (3) Fookus JULGEOLEK ⟩ Lõhenenud Malis pole loota kiiret lahendust JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: Eesti konstaabel pole veel Malis Kultuur Meditsiin on ainult masohhistidele? Eesti näitlejaga verine ja lumine vene muinasjutt (4) Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpallurid Rumeenia infosulus: võistlusformaat ja ajakava pole endiselt selged Pommservi puhul unusta õpitu ning lihtsalt reageeri Soome laskesuusakoondise eestlased ei tea, kas neid neeti maapõhja või kiideti taevani Kohtunikud peegeldavad jalgpallurite taset Maa Elu Eestlaste vanad traktorid künnavad põldu Aafrikas Saja-aastasele taimekasvatus­instituudile panid õla alla edumeelsed põllumehed Tootmishoone kütmisel tuleb arvestada energiasäästu Maale kolinud noor pere valis taas linnaelu: linnas on vähem sebimist Arutlus: maale kolimine tuleb hästi läbi mõelda (1) Katus kestab kauem, kui seda korralikult hooldada Eesti paikneb tuulte ristteedel – mida see kaasa toob? Käes on aeg korjata ravivaid juurikaid Lehtede riisumata jätmine võib aeda ohustada Ebaküdooniast valmivad pikantsed hoidised Kärbes rikkus veinitalu astelpajusaagi Tartu Suur auto lõhkus uue kõrguspiirde ja tekitas suure ummiku Hannes Astok: koondume kultuurikeskuse stardijoonele (2) Stepan Karja: sügisene kella nihutamine on hea, kevadine veel parem (1) Kiri: tulge ometi mõistusele! (2) Tartu lühiuudised Rahvusvahelise haardega Leedu autovargad said karistuse Tartus Nordecon kavandab Aruküla teele üle kahekümne kortermaja Psühhoteek kolis keldrist Barlova peale korterisse Ekseldes tunnetuse avastamata rajal Fotograafist sirgus graafik Tartu kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastukaja: üksikvanema rääm ja viletsus

2 min lugemist
FOTO: Pm

Praegune vanaduspension on muidugi kurb nähtus. Kui elatakse kahekesi, siis veel tullakse toime, kuid üksik pensionär näeb tihti näguripäevi. Pensionär, kes käib tööl, saab kenasti hakkama. Oletame, et pensionär saab suurt pensioni. Kas ta oskab midagi mõistlikku peale hakata oma vanadusepõlves? Me kuuleme, kuidas välismaalased käivad oma pensioni eest rändamas ja elavad talvel soojal maal. Kas see ongi siis elu siht?

Tellijale Tellijale

Üksikema Kairit Henno kirjutas tähelepanuväärse loo üksikemadest (PM 6.02). Eestis on ligi 50 000 üksikema. See on suur hulk inimesi, eriti kui arvestame, et need üksikemad on ju koos lastega. Meie riik ei hooli üksikemadest, üks laps pole üldse arvestamist väärt. Suuremat toetust makstakse kolme lapse pealt. Kuid 19 eurot toetust üksik­emale on ikkagi narrimine.

Oleks ju loomulik, kui üksikemad saaksid vabalt elada toetusest kuni lapse täiskasvuks saamiseni. See lahendaks meil ka iibeprobleemid. Sest paljud hakkaksid sünnitama rõõmust, sest riik hoolib neist. Ja oma järeltulevast põlvest. Ning kui lapsel on hoidja või on lasteaed, siis saaks üksikema käia ka temale rõõmu tooval tööl. Nii oleks ta kasulik ühiskonnale kahekordselt: laps ja töö ühiskonna heaks. Kuna üksikvanemad on tavaliselt noored, siis nad oleksid ka selgema peaga ja loovamad kui vanad pensionärid, kes tööl käivad. On aeg lõpetada jutt perekesksusest.

Aeg on teine, meie ühiskond vajab inimesi, kes oleksid sõltumatud ja iseseisvad, kes oskavad oma elu seada nii, nagu neile meeldib. Ja paljud naised on otsustanud lapsi üksi kasvatada. Riik peaks toetama neid ja andma neile rohelise tee. Siis oleksid need ligi 50 000 üksikema õnnelikud ja kasvataksid oma lapsi tarkadeks kodanikeks.

28.10.2020 29.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto