Sisukord
Tarbija
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (2) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (2) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kärgperes kehtivad teised reeglid

6 min lugemist
Ethel Espenbergi kärgpere: Ethel ja Ivar ning nende lapsed Emil, Indrek, Aleksander, Helena ja Maria moodustavad suure ja üksmeelse kärgpere. FOTO: Erakogu

Eestis leidub üha rohkem selliseid peresid, kus on kokku saanud mees ja naine, kel on lapsi ka eelnevast suhtest. Kärgpere sujuva toimimise eeldus on, et möödunud suhte purunemise põhjus oleks selge, sest muidu võib korduma jääda vana suhtemuster.

Tellijale Tellijale

Karin (24, nimi muudetud) möönab, et nemad on alles kärgpereks kujunemas. Mehel on eelmisest abielust kaks poega (12- ja 8-aastane), Karinil endal on poeg (kuueaastane) ning nüüd ühendab neid kõiki beebieas tütar.

Karini sõnul on kohaneda mõnevõrra keeruline. «Kõige raskemaks peamegi ilmselt mõlemad seda elukorralduse paikaloksumist ning laste harjumist uue eluga,» nendib Karin ja lisab, et peagi jõustub tänu kohtuotsusele uus kord, mille järgi veedavad Karini ja tema elukaaslase lapsed edaspidi suurema osa ajast koos, ühise katuse all. «Alguses oli keeruline saada ka teise poole lapsi meie juurde, et saaksime osa nende elust ja vastupidi. Oli tagasilööke ning oli ka niisama mustamist kohtusaalis,» meenutab naine aega, mil peremurede lahendamiseks oli vaja välist abi.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto