K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Odav Soome elekter jõuab vabalt Eestisse

Aivar Reinap
, majandusajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Foto: Repro

Eile lõunal, kui Elering võttis vastu Estlink2 merekaabli, voogas selle kaudu Soomest Eestisse juba ligi 600 megavatti (MW) elektrit. See on kaks korda suurem võimsus, kui suudab toota Auveresse ehitatav Eesti Energia uus elektrijaam.

«Tänasest võib öelda, et Eesti on üks osa Soome elektriturust,» kommenteeris eile uue merekaabli ehitajatelt vastu võtnud Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi. «Uue ühenduse abil on meie tarbijatel võimalus osa saada Põhjamaade parematest elektrihindadest.»

Kui seni ühendas Eesti ja Soome elektrivõrke 350 MW võimsusega merekaabel, siis eilsest töötab ka 650 MW võimsusega Püssi-Anttila merekaabel. Elektribörsil hakkab selgelt silma, et viimasel kuul on hinnad Eestis ja Soomes olnud väga sarnased. Alates detsembrist on uut merekaablit katsetatud – hinna kõikumine annab aimu, millal on uues kaablis pinge sees olnud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles