N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhtkiri: hakkame avatud elektriturust kasu saama

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Kui eelmise aasta alguses tähendas elektrituru avanemine Eesti inimestele peaasjalikult hinnatõusu ja uue olukorraga kohanemise segadust, siis Estlink2 merekaabli töölehakkamine annab kõigile loodetavasti võimaluse tunda oma rahakoti kaudu avatud turu kasu. Võib öelda, et Püssi-Anttila merekaabel ühtlustas elektri börsihinda Eestis ja Soomes juba katsetamise ajal.

Põhjamaade mõnevõrra odavam elekter jõuab nüüd suuremas mahus Eesti turule ning usutavasti lisandub ka tavatarbija jaoks uusi elektripakkujaid. Kõik see on tarbijatele kahtlemata hea uudis. Iseasi, kuidas hinnalangust emotsionaalselt tajume – absoluutarvudes pole see langus tavalise pere jaoks ju müstiliselt suur.

Nüüd strateegilisest vaatest. Eesti (nagu ka Läti ja Leedu) on olnud eraldatud ülejäänud Euroopa Liidu energiataristust ning seotud Venemaa võrkudega. See on üks põhjustest, miks aastaid on nii palju murelikult räägitud energiasõltuvusest. Estlink2 on selge tegelik samm selles suunas, et tulevikus poleks mitte pelgalt Eesti ja Soome, vaid kõik Läänemere-äärsed Euroopa Liidu riigid ühendatud ühtsesse ringi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles