L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valmisid plinkiv kleit ja «targad» kingatallad

Katre Tatrik
, reporter
Facebook
Comments
Selene-Rete Mägi (esiplaanil) ütles, et plastpärlitest ja diskotuledega kleit ei ole kuigi mugav, aga meeldib talle sellest hoolimata. Kleidi autor Kaisa Holsting (vasakul) plaanis kleidi teha esmalt Selene-Rete emale Kaili Kleemeierile (tagaplaanil), kuid materjali valearvestuse tõttu tuli plaani muuta.
Selene-Rete Mägi (esiplaanil) ütles, et plastpärlitest ja diskotuledega kleit ei ole kuigi mugav, aga meeldib talle sellest hoolimata. Kleidi autor Kaisa Holsting (vasakul) plaanis kleidi teha esmalt Selene-Rete emale Kaili Kleemeierile (tagaplaanil), kuid materjali valearvestuse tõttu tuli plaani muuta. Foto: Margus Ansu

Tartu ülikooli endine füüsikahoone Tähe tänaval muutus möödunud nädalavahetusel garaažiks, kus 48 tunniga idanesid ideedest nii asjalikud kui ka päris eba-praktilised nutikad käega katsutavad seadmed.

«Saime viimase osa valmis täna (pühapäeva – toim) hommikul kell viis,» näitas ettevõtja ja IT-konsultant Tanel Unt LED-tuledega diskokuuli. Kuuli projekteeris, 3D-printis ja jootis kokku tema meeskonnakaaslane lätlane Andrejs Aristovs.

Aristovs printis kuuli välja kolmes osas ja see võttis aega umbes 12 tundi, sest printeri kasutajate järjekord oli pikk.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles