Sisukord
Eesti
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (4) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (5) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veevaidlus võib jõuda leppeni

2 min lugemist
Tallinna Vesi. FOTO: SCANPIX

Lõpetamaks aastaid veninud vaidlust tariifide ja vee hinna üle, on AS Tallinna Vesi ja konkurentsiamet jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele.

Tellijale Tellijale

Postimehe andmetel viis kompromissini kummagi poole arusaam, et pikast kohtuvaidlusest ei võida veetarbija ega riik. Isegi kui konkurentsiamet võidaks igas kohtuastmes, vee hind ei langeks. Kui konkurentsiamet peaks kohtus kaotama, võiks võimalik kahjusumma maksumaksjale ulatuda kümnetesse miljonitesse.

Vaidlus sai alguse sellest, et konkurentsiamet ei kooskõlastanud ASi Tallinna Vesi 2011. aastal esitatud veeteenuse hinnataotlust ning lisaks tegi amet ettevõttele ettekirjutuse viia veeteenuse hind vastavusse kehtivate seadustega. Vee-ettevõtja vaidlustas nii otsuse kui ettekirjutuse ning kohus liitis vaidlustused üheks protsessiks. Lühidalt öeldes: konkurentsiameti seisukohast on Tallinna veetariifid liiga kõrged, kasumimarginaal ja kapitali tootlikkus samuti.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto