T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Osa Descartes´i lütseumist jõuab 21. sajandisse

Vilja Kohler
, reporter
Osa Descartes´i lütseumist jõuab 21. sajandisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Descartes’i lütseumi soklikorrusel asuvas tööõpetuse klassis valmistasid eile puuviljavaagnat 7.a ja 7.b klassi poisid. Uuel õppeaastal pole seal enam katkise krohviga seinu, sest remondi käigus saab ka see ruum lõpuks 21. sajandile vastava väljanägemise.
Descartes’i lütseumi soklikorrusel asuvas tööõpetuse klassis valmistasid eile puuviljavaagnat 7.a ja 7.b klassi poisid. Uuel õppeaastal pole seal enam katkise krohviga seinu, sest remondi käigus saab ka see ruum lõpuks 21. sajandile vastava väljanägemise. Foto: Kristjan Teedema

Euroliidu rahalaeva pole tänavu Tartu koolimajade poole teel, kuid uueks õppeaastaks muutub mõnes koolis linna rahaga olukord kriitilistes kohtades veidi paremaks. Descartes’i lütseumis saab tänapäevase ilme osa soklikorrust.

«Ruutmeetrite järgi meie remont väga suur ei paista, aga see on väga oluline ja mitmekesine töö,» iseloomustas Descartes’i lütseumi direktor Jaan Reinson koolimajas tulevat remonti. «Mullu oli siin majas tualettide remondi aasta, tänavu tehakse ühe korpuse soklikorrus korda.»

Pea poole sellest soklikorrusest võtavad enda alla poiste tööõpetuse klassid, milles peale akende pole suurt midagi peale kulumise muutunud aastast 1982, kui koolimaja valmis.

Märksõnad
Tagasi üles