Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (15) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (8) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (3) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (3) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (12) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (2) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (12) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (4) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Edgar Savisaar: teine süüdlane

2 min lugemist
TLNPM11:EDGAR SAVISAAR :TALLINN,EESTI,16OCT13. Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ah/Foto ANDRES HAABU/POSTIMEES FOTO: ANDRES HAABU/PM/SCANPIX BALTICS

Vandeadvokaat Taivo Ruus tõstatas küsimuse (PM 10.02), mis saab, kui linn kohustust ei täida. Ta väitis, et erakoolide kulude katmises osalemine ei too linnale kaasa lisakohustusi, vaid pigem leevendab eelarvepingeid.

Tellijale

Tegelikult see paraku nii ei ole. Tallinn peaks erakoolidele maksma aastas umbes 1,3 miljonit eurot, mis moodustab tervelt 3,6 protsenti Tallinna põhi- ja üldkeskhariduse eelarvest.

Omavalitsus peab tagama kõigile õpilastele tasuta koha munitsipaalkoolis, ning seda Tallinn ka teeb. Tallinn peab ülal 65 üldhariduskooli, kus jätkub õppekohti kõigile linnas elavatele kooliealistele lastele. Seejuures on linn seadusest tulenevalt kohustatud koolikohti ülal pidama sellise arvestusega, et see hüve oleks tagatud ka olukorras, kus kõik erakoolid korraga oma uksed sulgevad. Ehkki seetõttu on mõni munitsipaalkoolide klassikomplekt alatäidetud, ei ole linnal õigust seal kütet poolele võimsusele pöörata või lampidest elektripirne välja keerata.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto