Sisukord
Sport
Tänane leht
27.10.2020
Uus-Meremaa ajakirjanik: Eesti luure teadmisel veeti Estonial relvasüsteeme (41) Eesti Uus piirang sunniks baare varem sulgema (2) Helme umbusaldamise plaani kohal on mustad pilved (52) Kohus saatis Ida-Virumaaal tegutsenud narkodiilerid pikaks ajaks vangi (1) Eesti lühiuudised (1) Urmas Reitelmann lahkub ERRi nõukogust (1) Haigekassa õppis hankeprobleemidest Majandus Majanduse lühiuudised Samsungil algab uus ajastu Võlgades Levikom vuntsib end 5G-konkursiks üles Eesti kerkib jõukuselt maailma 33. riigiks (3) Välismaa Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Leedu valimiste võitjat ootab ees põletatud maa (1) USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Arvamus Juhtkiri ⟩ Leedu muudab kurssi (1) Hebo Rahman: Poolas toimuv pole okei (24) Kristi Raik: kas vaba maailm saab jälle juhi? (23) Jaan Männik: suurinvesteeringud vajavad tööjõudu, mida pole (5) Tarmo Pikner: murdumatu liit REGIONAALARENG ⟩ Toomas Koobas ja Margus Maasing: digitaristu väljaehitamine vajab riiklikku tervikplaani REGIONAALARENG ⟩ Antti Roose: ülikiire internet ei vaja riigipööret Marge-Marie Paas: Fanny de Sivers vääriks mälestusmärki REGIONAALARENG ⟩ Andres Metsoja: andmesideteenuse tagamine on riigi kohustus REGIONAALARENG ⟩ Raul Siem: kaabelvõrgu arendamine on prioriteet Kultuur Kultuuri lühiuudised Püstitati publikurekord: noorus, tuli ja sära klaverimuusika festivalil Vaataja, astu «Ümarlaua» kogukonda! (1) Krimilugu, mille kahtlusalused pärinevad KuKu klubist Jude Law võimas roll: inimhinge kõdunemise visuaalne ilu Sport Spordi lühiuudised Eesti motoäss leidis hooaja lõpus õige retsepti Soomlased nurisevad taas Rally Estonia majutuse hinna üle Tartu rattaklubi asendab Prantsusmaa hakklihamasinat Tervis Tervise lühiuudised Eesti lapsest kasvab närb liikuja ja passiivne lõbustuste vastuvõtja (1) Teadus USA valimised: tippteadusajakirjad on üksteise võidu Bidenile toetust avaldamas (2) Tartu Odavama paberkirja saatmist tuleb mitu päeva ette planeerida (1) Tanel Tein: pallaslaste toetuseks – vapruse, vabaduse, rõõmuga (1) Tulevik ja Tammeka läksid mängu ajal kähmlema, võidu võtsid tartlased Tartu lühiuudised Uus lodjakoda ehk väga suur vanaaegsete tööriistadega paadikuur Baskerville’ide koeraga pimedas nagisevas teatrisaalis Tartu kultuuri lühiuudised Lisete Reineberg: lõpetagem ajaga manipuleerimine (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vägevad Kanada naised võitsid viie olümpiaga neli kuldmedalit

2 min lugemist
Läbi aegade üks edukamaid naishokimängijaid Hayley Wickenheiser (nr 22) finaalis värava üle rõõmustamas. FOTO: Liis Treimann

Naised on mänginud jäähokit viitel olümpiamängudel ning kaks Kanada koondislast, Hayley Wickenheiser ja Jayna Hefford on osalenud kõigil viiel turniiril. Pärast Naganos toimunud debüüdil võidetud hõbedat on nad järgmisel neljal olümpial saanud kaela kuldmedali. Tegelikult krooniti neljapäeva õhtul neljandat korda olümpiavõitjaks ka Kanada koondise kapten Caroline Ouellette, kuid Naganos teda veel polnud.

Tellijale Tellijale

Pärast Sotši olümpia finaalis lisaajal saadud dramaatilist võitu USA üle tõdes Wickenheiser, et ei tea, kas tal jätkub tahtmist püüda nelja aasta pärast ka viiendat kulda. «Tunnen, et vajan praegu puhkamiseks pausi. Kas ma aga suudan ja tahan pärast seda veel naasta, on praegu väga raske ütelda,» rääkis ta. Varasemates intervjuudes on ta aga maininud, et kui ta oleks mees, poleks vanus üldse küsimus. «Tipphokimeeste hulgas on ka palju üle 40-aastaseid mehi,» märkis ta.

Samas oli enne olümpiat õhus võimalus, et Kanada koondise kauaaegne liige Wickenheiser jääb Sotši mängudelt kõrvale, kuna peatreener Dan Cruch ei näinud talle naiskonnas kohta. Kui aga Cruch otsustas isiklikel põhjustel taanduda ja peatreeneriks sai Kevin Dineen, kutsuti ka naiste hoki üks sümboleid koondisse tagasi. Kapteniks ta enam ei saanud, kuna see rolli oli antud juba Ouellette’le.

26.10.2020 27.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto