K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu tunnustas oma auväärseid kodanikke

Vilja Kohler
, reporter
Tartu tunnustas oma auväärseid kodanikke
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peaminister Andrus Ansip õnnitles pühapäeva õhtul Vanemuise kontserdisaalis Tartu vastseid aukodanikke akadeemik Peeter Saarit (vasakul), kirjanikku ja tõlkijat Ain Kaalepit esindanud tütart Triin Kaalepit ning seeniorsportlast Nora Kuttit.
Peaminister Andrus Ansip õnnitles pühapäeva õhtul Vanemuise kontserdisaalis Tartu vastseid aukodanikke akadeemik Peeter Saarit (vasakul), kirjanikku ja tõlkijat Ain Kaalepit esindanud tütart Triin Kaalepit ning seeniorsportlast Nora Kuttit. Foto: Margus Ansu

Eesti Vabariigi 96. aastapäeva eelõhtul Vanemuise kontserdisaalis peetud aktusel aplodeerisid külalised kaua ja soojalt kolmele uuele Tartu aukodanikule ning kolmele uuele teenetemärgi Tartu Täht pälvinud tartlasele.

«Tartu linn austab ja tänab inimesi, kes on olulised nii meie linnale, riigile kui kogu rahvale,» ütles Tartu linnapea Urmas Kruuse, kes tunnustas aktusel koos Tartu linnavolikogu esimehe Aadu Mustaga Tartu uusi aukodanikke ja teenetemärgi Tartu Täht kavalere.

Tartu aukodaniku tiitli ning sellega kaasneva aumärgi Tartu Suurtäht pälvisid kirjanik ja tõlkija Ain Kaalep, akadeemik Peeter Saari ja seeniorsportlane Nora Kutti. Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest.

Märksõnad
Tagasi üles