K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kodumaa piltide võistluse peaauhinna sai foto Kihnu neiust

Facebook Twitter
Comments
Silvia Soide, Teepaus. Kihnu neiu naudib teed Kihnu tuletorni tipus. Pärnumaa, Kihnu saar. Aprill 2013
Silvia Soide, Teepaus. Kihnu neiu naudib teed Kihnu tuletorni tipus. Pärnumaa, Kihnu saar. Aprill 2013 Foto: Silvia Soide

Aasta tagasi kuulutas Eesti Rahva Muuseum kultuuripärandi aasta raames välja fotode kogumise võistluse. Võistlusele oodati 2013. aastal Eestis tehtud fotosid elust meie ümber: kohtadest, inimestest, sündmustest, nii igapäevastest kui ka pidustest tegevustest. Võistluse peaauhinna sai Silvia Soide Kihnu saarel tehtud foto «Kihnu neiu naudib teed Kihnu tuletorni tipus».

Võistlusele laekus 2170 fotot 360 autorilt erinevatel teemadel – pereelu kajastavaid, traditsioonilistest ja tänapäevastest töövõtetest. Fotosid saadeti ka erinevatest kultuuriüritustest, kontsertidest ja muudest üldrahvalikest kogunemistest. Pildistati muinsusobjekte, kultuuriväärtusi, vanu ja alles loodavaid rajatisi

Võistluse eesmärk oli kaasata inimesi argielu sündmuste jäädvustamisel Eesti paikades, kuhu ERMi dokumenteerijad ise ei jõua, ning juhtida inimeste tähelepane neid iga päev ümbritsevale elule ja tegemistele. Paljud sündmused, mis meile praegu tunduvad enesestmõistetavana, on tulevastele põlvedele põnev uurimismaterjal traditsioonidest, töövõtetest, piirkondlikest eripäradest, rõivastusest, tehnikast ja kõigest muust taolisest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles