Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.09.2020
«Vahel on ikka tunne, et ei jaksa, aga tuleb elada!» Eesti Eesti teed karjuvad raha järele (2) Poliitaasta esimene umbusalduskatse ebaõnnestus Juulis juhita jäänud terviseamet sai uue direktori Eesti lühiuudised Sindi rahaautomaat lasti õhku gaasiga Peeter Helmele nõutakse tingimisi vangistust Mustakivi tulistaja raiub, et tulistas meest kuus korda enesekaitseks Majandus Telia juht: kõik hinnad paneme paika kohapeal Majanduse lühiuudised Euroopa kohus lubab Airbnb tegemisi piirata Välismaa Välismaa lühiuudised Euroopa Komisjon pani rõhu illegaalidest vabanemisele Soome valitsuse hõive-eesmärke ei peeta reaalseks Põhjala vaade ⟩ Taani 2021. aasta riigieelarve – kõike muud kui tavaline Kohalik vaade ⟩ Nappi eelarvetekki peab Lätis jaguma paljudele külmetajatele Arvamus Juhtkiri: Euroopa vastus rändele Tõnis Oja: kui hunt lõpuks tuli Arnold Unt: sõjaohvrite hauapaikadest Jaak Valge: kolm müüti sisserände kohta T. G. Karasjov Orgusaar: kadakasakslus kui norm ehk kupjate mentaliteet Karoliina Lorenz: haridus ja teadus on riigi tulevik JULGEOLEK ⟩ Gert Antsu: idapartnerlusriigid väärivad Eestilt parimat nõu JULGEOLEK ⟩ Erkki Koort: memmede põlvkond aitab eksportida edu Isabel Mari Jezierska: mida on ühist Poolas, USAs ja Valgevenes toimuvatel meeleavaldustel? Kultuur Eesti muusika nägu saatuslikul koroona-aastal on kammerlik ja endasse süüviv Julges tantsukeeles olulised teemad, mis kõnetavad just täna Sport Eksperttunnistaja Port: enim torkas silma kasutatud ainete paljus ja sihipärane tegevus Spordi lühiuudised Videod ⟩ Kuri koroonaviirus tegi Eesti võrkpallile omamoodi kingituse Reis Reisiuudised Berliin kahe päevaga Maa Elu Nädala mõte: kas maal on ikka hea elada? Polli aiad annavad rikkaliku saagi Eesti künnimeistrid jäid ka sel aastal alistamatuks Inimtühjale saarele võib minna sügispiknikku pidama Mida peab teadma ise korstnat pühkides? Veinitegu pakub maitsmis- ja avastamisrõõmu Tormiga võib ka tuulevaikus valitseda Eluks vajalik vitamiin, millega liialdada ei tasu Maasikvaarikas kannab vilju külmadeni Sügisel korjake aiast Lusitaania teeteo munad kokku Üle kivide-kändude roninud kanala omanik püssi põõsasse ei viska Meelelahutus Koomiks Sudoku

Urmas Seaver: oodatult uhke spordipidu

2 min lugemist
Urmas Seaver. FOTO: Peeter Langovits

Kui Venemaale ja Sotšile seitse aastat tagasi taliolümpia korraldamise õigus anti, võis üsna kindlalt prognoosida, et need saavad olema uhked mängud. Nii nagu Pekingi suveolümpia 2008. aastal Hiina riigi jaoks, olid ka Sotši mängud Venemaa ja Vladimir Putini jaoks näitamise koht. Putini soov teha Venemaast maailma superriik lausa karjus vajaduse järele korraldada suurejoonelisi spordimänge. Teada on ju ka see, et 2018. aastal korraldab Venemaa jalgpalli maailmameistrivõistlused. Küllap on järgmine siht suveolümpia.

Tellijale Tellijale

Sotši mängude korraldamisel Venemaa raha ei lugenud. Sellest kujunesid kõigi aegade kalleimad olümpiamängud, mille kulud ületasid isegi Pekingi omi. Kogu Sotši mängude ajal polnud kuulda nurinat spordibaaside või elamistingimuste üle. Televaataja jaoks kulgesid mängud ladusalt. Lähistroopikas peetud taliolümpia jättis erakordse ja võimsa mulje. Kui Rahvusvahelise Olümpiakomitee president, sakslane Thomas Bach märkis lõputseremoonia kiidukõnes, et Venemaa tegi seitsme aastaga seda, mida mujal tehakse paarikümnega, võinuks Putin küll rahulolust lõhkeda. Eesmärk sai täidetud. Venemaa oli ka olümpiamängude edukaim riik, saades enim kuldseid ja muud karva medaleid.

Üks tõrvatilk kahtlemata oli. Venelaste lemmik hoki, kus soomlaste käe läbi langeti juba veerandfinaalis. Tõe huvides tuleb öelda, et võitjaks tulnud Kanada oligi võimsaima rivistusega meeskond, kuid eelkõige sportmängudes ei võida alati see, kellel on paberil tugevaimad eeldused. Venelastel oli siiski tugev meeskond, koduväljakueelis ja motivatsiooni kruviv teadmine, et hoki on Venemaal ülitähtis ja väga armastatud ala. Nimetagem läbikukkumist hokis karmavõlaks nende ees, kes olümpia nimel oma kodu kaotasid ja selle kompensatsiooniks peaaegu midagi ei saanud. Venemaa ju muutis spordibaaside hõlpsamaks rajamiseks seadust, et jalgu jäävatelt inimestelt kodud kiiresti kätte saada. Või karmavõlaks mängude ajal Sotši tänavatele tulnud rahumeelsete meeleavaldajate ees, kes korravalvuritelt halastamatult peksa said.

23.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto