L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vitamiinid annavad enesetundele jumet

Facebook Twitter
Comments
Kesklinna Südameapteegi juhataja ja apteeker-nõustaja Reine  Sauman rõhutab puu- ja juurviljade söömise tähtsust ega pea õigeks, et toidulisandeid tarbitakse järjepidevalt.
Kesklinna Südameapteegi juhataja ja apteeker-nõustaja Reine Sauman rõhutab puu- ja juurviljade söömise tähtsust ega pea õigeks, et toidulisandeid tarbitakse järjepidevalt. Foto: Kristjan Teedema

Lumevaese talve tõttu tasapisi juba ligi hiiliv kevadväsimus ja tavapärastest hooajahaigustest väsinud keha panevad mõtlema, kuidas end turgutada. Kas vitamiinidest on abi?

Ülikooli perearstikeskuse perearsti ja Tartu ülikooli peremeditsiini professori Ruth Kalda sõnul vitamiinide puudujääki ei teki, kui inimene sööb mitmekülgset ja kvaliteetset toitu. Küll võib tema sõnul siinsetes ilmaoludes vajaka jääda D-vitamiinist, seetõttu soovitatakse väikelastel ja eakatel seda lisaks tarbida. «Teisi vitamiine tervetel mitmekülgselt toituvatel inimestel ei ole küll vaja juurde võtta,» tõdes Kalda.

Erandid on tema sõnul siiski rasedad ja imetavad naised, kes ei pruugi suurenenud vitamiinivajaduse tõttu kõike vajalikku toidust kätte saada: võib tekkida tarvidus juurde võtta mineraalaineid, näiteks rauda ja foolhapet.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles