Sisukord
Arvamus
Postimees
06.08.2020
Sten Tamkivi: Eesti idufirmad on ebaratsionaalselt patriootlikud (27) Eesti Eesti lühiuudised Lutsar soovitab asendada välismaalaste karantiininõude piiril testimisega (11) Koroonaga on kokku puutunud arvatust kümme korda rohkem inimesi (1) Narva kommunistide nimed peaaegu alistatud Kartulisaak tuleb sama heitlik nagu ilm Metsa vaarikale! Välismaa Beiruti õudust saanuks vältida (4) Välismaa lühiuudised Prantsuse eliitüksuslasi kahtlustatakse mõrvaplaanis (1) Arvamus Juhtkiri: valmistume viiruse levikuks (4) Mihkel Kunnus: Kivisaare-jahi saak (23) Kalev Kallemets: rohepöörde hind (9) Maria Rahamägi: värsket verd koolidesse (9) Andres Herkel: inimene ja meediahiiud (5) 6. august 1940: eesriie langeb (4) Omanike Keskliit: riik näitab eraomanikele mälestiste kaitsel halba eeskuju Kultuur Kataloonia kuraator: Olev Subbi on minu jaoks isiklik (1) Vastukarvapai Subbi loomingule Väga-väga halb päev ühe mehe elus Suve auk. Koroonaviirus tappis ajakirja ehk jäägem nostalgiliseks! Sport Spordi lühiuudised Arsenaliga karikavõitu tähistanud Hein: võtsin emotsionaalselt kaasa kõik, mis sealt võtta oli Kergejõustikukohtunike raske elu: tee, mis sa teed, keegi ikka kobiseb* Maa Elu Piimatootmine käib juba kolmandat kuud alla omahinna (2) Lambakasvatuses on ärevad ajad, loomade arv aina kahaneb (1) Puidu parem kasutamine on tuleviku võti Romantiline Rannatee viib hubasesse suvekohvikusse ja liblikamajja Jüri Raidla: Üha enam inimesi on leidmas teed tagasi juurte juurde Kõrgrõhk­konnad ja äike Naistemantel passib ka salatisse Haisev lutiklill aitab pärssida allergiat ja kasvajaid Rebastel kasvavad vutid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taavi Veskimägi, Jukka Ruusunen: meie elu ühine telg

2 min lugemist
Taavi Veskimägi. FOTO: Elering

Pealkiri on laenatud Eesti presidendi Lennart Meri kõnest «Kõik, mis on kasulik Eestile, on kasulik ka Soomele» Soome presidendi Martti Ahtisaari auks 1994. aastal. Nii selle kõne pealkiri kui seal sisalduv sõnum jagatud väärtustest ja hoiakutest ning Eesti-Soome sümbioosist on midagi sellist, mida oleme tajunud ühtse Soome-Eesti elektrituru kujundamisel.

Tellijale Tellijale

Hiljuti Eleringi ja Fingridi poolt lõpetatud teise Soome-Eesti elektriühenduse, EstLink 2 projekt on parim näide, kui oluline on asjadest ühtemoodi arusaamine projekti õnnestumiseks. Hoida 320 miljoni euro suurune tehniliselt keerukas kahte riiki hõlmav investeering täpselt viis aastat tagasi paika pandud graafikus on saavutus omaette ning sai võimalikus just tänu vennalikule vaimule.

EstLink 2 projekti lõpetamise järel on riikidevaheline elektriline ühendusvõimsus 1000 MW ning võime rääkida ühtsest Eesti-Soome elektriturust. Tallinna või Helsingi tarbija varustatuse elektriga tagavad ühel moel nii Soomes Olkiluotos kui Eestis Narvas asuv elektrijaam. See käsitlus eeldab usaldust. Eleringi ja Fingridi koostöö on näidanud sellise usalduse olemasolu. Aga see ei ole tulnud iseenesest. Peamine eeldus on olnud hoiak, et kõik, mis on lubatud, on ka tehtud saadud.

05.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto