T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Balti riike ei jäeta äreval ajal julgeolekumurega üksi

Liisa Tagel
, toimetaja
Facebook
Comments
Frank-Walter Steinmeier.
Frank-Walter Steinmeier. Foto: SCANPIX

Eile Tallinnas viibinud Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier kinnitas, et Krimmi sündmuste taustal ei jäeta Baltimaid üksi.

«See on NATO ja Euroopa Liidu ühine probleem,» sõnas Steinmeier ja kordas sama pärastlõunal Riias. Varem liigsete sanktsioonide vastu seisnud Saksamaa välisminister kinnitas mõlemas pealinnas, et kui Venemaa taktika nädalavahetuseks ei muutu, otsustavad Euroopa Liidu välisministrid esmaspäevasel Brüsseli kohtumisel täiendavate meetmete rakendamise üle.

«Me ei taha vastasseisu, kuid Venemaa tegevus kahjuks sunnib meid selleks valmistuma,» ütles Steinmeier. «Olukord Ukrainas on Venemaa geopoliitilise strateegia tagajärg,» meenutas ta Riias ja selgitas, et ainsa loogilise lahendusena, mis võiks aidata pingeid lahendada, näeb ta rahvusvahelise kontaktrühma moodustamist, kus osaleksid Venemaa, USA ja mõne Euroopa Liidu riigi esindajad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles