N, 30.11.2023

Vanade fotode uus elu albumis

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Fotokonservaator soovitab perealbumisse kindlasti juurde kirjutada, millal on pilt tehtud ja kes on pildil, sest muidu on järgmise põlve jaoks tegemist tundmatute sugulastega.
Fotokonservaator soovitab perealbumisse kindlasti juurde kirjutada, millal on pilt tehtud ja kes on pildil, sest muidu on järgmise põlve jaoks tegemist tundmatute sugulastega. Foto: Hanneli Rudi

Kingakarbitäis vanu pilte kummutisahtlis, kümned karbid nõukogude ajal tehtud diapositiividega, tuhanded sorteerimata pildid mälupulgal –  need kõik moodustavad ühise suure pereloo. Aga et see lugu ka järgmise põlve vaatajaid kõnetaks, tuleb leida pisut aega korraliku fotoalbumi tegemiseks.


«Perealbumi tegemine on tohutult ajamahukas, aga see tasub oma vaeva ära,» on Eesti Ajaloomuuseumi fotokonservaator Merilis Roosalu veendunud. Iga päev vanade fotode säilitamisega tegeleva Roosalu sõnul on klassikaline fotoalbum end läbi ajaloo tõestanud kui kõige parem viis piltide säilitamiseks. «See hoiab koos ühe aja, ühe inimese mõtted ja pere ajaloo,» rõhutab ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles