Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti on palgalõhe tõttu mustas nimekirjas

2 min lugemist

Kuigi Eesti valitsusel on kohustus kohendada eelarvet nii, et palgalõhe väheneks, ei ole Eesti riigipead seda siiani teinud, ütleb kuu alguses avaldatud Euroopa Soolise Võrdõiguslikku Instituudi raport.

Tellijale

Aruandes nimetatakse kaks musta lammast, kes eelarvet kohendanud pole: Eesti ja Taani. Skandinaavia riik on Euroopa palgalõhe nimekirjas kolme­teistkümnes, kuid Eesti kükitab juba aastaid viimasel ehk suurima palgalõhega riigi kohal. Eestimaa VI Naiste Kongress kirjutas eelmisel nädalavahetusel manifestis: «Juba kümme aastat kehtinud soolise võrdõiguslikkuse seadust ning rahvusvahelisi lubadusi on Eestis eiratud nii teadmatuse kui ka selge poliitilise tahte puudumise tõttu.»

Peaminister Andrus Ansipi ametis oldud aastate jooksul kukkusime maailma tabelis 30 kohta – praegu oleme 59. kohal. Poliitikud on põhjendanud palgalõhet vaba turumajandusega. Ansipi viimane kommentaar sel teemal oli 2012. aasta detsembris: «Eestis palgalõhet mõjutavate mõõdetavate muutujate hulgas ei eristunud ühtegi domineerivat tegurit, mida saaks pidada just Eesti soolise palgalõhe peapõhjuseks.»

28.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto