Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.09.2020
Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (27) Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (15) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (31) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (9) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (12) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (11) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (1) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (1) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (2) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu (1) Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta Sport PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Katja Koort: kodakondsuse kinkimine pole hea mõte

4 min lugemist
Katja Koort FOTO: Erakogu

Hall pass ei ole Eesti riigi määra­tud karistus, vaid paljude siin elavate vene­keelsete inimeste teadlik valik, selle kampaania korras asenda­mine kodakond­susega ei teeks neid õnneliku­maks, kirjutab Katja Koort.

Tellijale Tellijale

Viimastel nädalatel on Eesti meedias käinud aktiivne debatt Eesti kodakondsuse teemadel. Fookuses on eelkõige Eesti Vabariigis elavad määratlemata kodakondsusega inimesed ehk rahvakeeli halli passi omanikud ning võimalikud ohud, mis kaasnevad nende praeguse staatuse muutmise või muutmata jätmisega. See küsimus ei ole uus ning kerkis taas päevakorda seoses Ukrainas toimuvate sündmustega.

Mihhail Korb avaldas arvamust, et Krimmi sündmuste valguses tuleks meil kiiremas ja lihtsustatud korras anda Eestis elavatele määratlemata kodakondsusega inimestele Eesti Vabariigi kodakondsus. Korbi avaldus ei ole sugugi üllatav ja seda ei saa vaadelda väljaspool tema erakondlikku konteksti. Viimased kohalike omavalitsuste valimised näitasid järjekordselt, et Keskerakonna kõikumatu liidripositsioon Tallinnas tuleb venekeelsete valijate arvelt, kes moodustavad väga homogeense grupi, hääletades kõik nagu üks mees ainsa kandidaadi – Edgar Savisaare poolt.

28.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto