K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Märg pesu võib tuua niiskuskahjustuse

Tiina Kaukvere
, reporter
Facebook
Comments
Hallitusseenekolooniad seinal.
Hallitusseenekolooniad seinal. Foto: SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus

Tallinna Tehnikaülikooli kütte ja ventilatsiooni õppetooli professor Hendrik Voll toas pesu kuivatada ei soovita.

«Duši all käimine annab umbes 200 grammi aurustunud vett ööpäevas inimese kohta, pesu kuivatamine umbes 1500 grammi ööpäevas ning toidutegemine 2000 grammi ööpäevas,» põhjendas professor Hendrik Voll. «Neljaliikmeline perekond aurustab ööpäevas umbes 7–9 liitrit vett. Tekkinud niiskus tuleb hoonest välja viia ventileerimise teel,» jätkas professor. Piisava õhuvahetuse tagamisega on paljudel korterelamutel aga probleeme. Selleks et ruumi niiskuskahjustusi ennetada, oleks tema kinnitusel mõistlik pesu kuivatada kas õues või osta kuivatiga pesumasin.

Eesti Mükoloogiauuringute Keskuse hoonete biokahjustuste ekspert Kalle Pilt soovitab probleemide vältimiseks soetada korterisse õhu termo-hügromeetri, mis mõõdab õhutemperatuuri ja suhtelist õhuniiskust toas. Sobivaks ruumide suhteliseks õhuniiskuseks (RH) temperatuuril 20–22 kraadi on kütteperioodil 35–50 protsenti, mõningate kirjandusallikate andmetel 40–60 protsenti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles