P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

MM laipade hinnaga

Madis Kalvet
MM laipade hinnaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2022. aasta Qatari jalgpalli MMiks peaksid valmima ülimoodsad staadionid. Pildil võib näha 40 000 pealtvaatajat mahutava Al-Wakrah staadioni simulatsiooni.
2022. aasta Qatari jalgpalli MMiks peaksid valmima ülimoodsad staadionid. Pildil võib näha 40 000 pealtvaatajat mahutava Al-Wakrah staadioni simulatsiooni. Foto: AFP/SCANPIX

Rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) avaldas 2010. aasta 2. detsembril 2018. ja 2022. aasta MM-finaalturniiride korraldajad. Pärast seda on hakatud rääkima suurest korruptsiooniskandaalist, Qatari tapvalt kuumast suvisest ilmast, sealsete staadioniehitajate kehvast olukorrast jne. Seega on need otsused andnud juba praeguseks palju tagasilööke ning tõenäoliselt ei ole see veel kõik.

Eelmise aasta septembris kirjutas Suurbritannia ajaleht The Guardian, et kümned Nepalist pärit töölised on Qatari MMi staadionite ehitamisel surma saanud. Pealegi ei antavat ehitusmeestele piisavalt süüa-juua. Toona lükkasid nii Qatari kui ka Nepali ametnikud sellised süüdistused ümber.

Aruanded viitavad aga sellele, et töötajate olukord Qataris on tõesti äärmiselt kehv ja prognoos samuti üsna hull. Rahvusvaheline Ametiühingute Konföderatsioon teatas sel nädalal avaldatud uuringus, et enne 2022. aasta jalgpalli MMi avalööki võib Qataris surma saada umbes 4000 välismaalasest töötajat.

Märksõnad
Tagasi üles