Sisukord
Arvamus
Postimees
26.05.2020
Maasikakasvatajad paljastavad tööjõu leidmise tegeliku takistuse (43) Eesti Koroonaäpp võib valmida jaanipäevaks Eesti laeva meeskonnal avastati koroonaviirus Eesti lühiuudised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond panevad valimisteks seljad kokku (1) Saatuslikud tunnid, mis nõudsid Leito elu (1) Fotojahi saak: kohevast karust uhkes kuues lutikateni Majandus Põhimõtteline vaidlus võib kaasa tuua ajaloolise pöörde (2) Majanduse lühiuudised Eesti lennunduses algas koondamine (1) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Kriis kütab pingeid Hispaania ühiskonnas ja poliitikas KOMMENTAAR. «Detailide pärast muretseme homme»-kõnelused kulgevad vanal kursil Ühendriigid hoiatasid Hiinat sanktsioonidega Moskvas suri «Hitleri alligaator» Karantiiniaja kitsikus muudab näljased linnarotid agressiivseks (2) Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: üks hoop, kaks kärbest Martin Kutti: piirangud lihtrahvale (4) Edward Lucas: Praha asub Viinist läänes Akadeemikud: sammud elamist vääriva tuleviku poole Urmo Saareoja: autoüritused tulid vahepeatusena Tõlkes leitud Eesti: kas Eestis leiab tee inglise keeles? Kultuur Arvustus ⟩ Vabadus on orjus (33) Arvustus ⟩ Armastus ülemate vastu (3) Sport Tõnistet häirib asjaolu, et Sõõrumaa keskendub rahale (3) Euroliiga hooaeg on ametlikult läbi Tervis Koroonakriis survestab äreva ootusega Tervise lühiuudised Tallinn Naissaarele ja Aegnale hakkab sõitma uus laev Tartu Koroonauuringu kolmas nädal annab hinnangu vabamaks muutunud oludele Jalakäijate ohutuse peale tuleks rohkem mõelda Aksel Part: Tartu uus suund Kohus mõistis väidetava rünnaku ohvri valeütluste andmises süüdi (7) Bussiinfosüsteemi tablood olid terve eriolukorra aja remondis Tartu lühiuudised Maasikakasvatajate mure hakkab kajastuma eestimaise marja hinnas (40) Kevadilm meelitas inimesed peenrasse (1) Näitus, mis tekitab hajusaid ja ebamääraseid meeleolusid Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristi Paron: kiusamine koolis – paratamatus või tegemata töö?

3 min lugemist
Kristi Paron FOTO: Erakogu

Õiguskantsleri nõunik Kristi Paron kirjutab, mida koolid, lapsevanemad ja ühiskond laiemalt peaks tegema, et lapsed tunneksid ennast koolis turvaliselt.

Tellijale Tellijale

Kiusamisvaba kooli programmi küsitluse andmed kinnitavad varasemate uuringute tulemusi, et iga viies Eesti õpilane kannatab koolis pideva kiusamise all. Võrdluseks samad näitajad Soomes ja Rootsis, mis on vastavalt kümme ja neli protsenti. Samuti näitavad PISA 2012. aasta uuringu tulemused, et meie olukord võrreldes teiste riikidega pole kiita, kui vaadata, kas Eesti kooliõpilased on koolis õnnelikud ja tunnevad kooliskäimisest rõõmu. Siit ka küsimus: kas Eesti näitajad on objektiivne paratamatus või saaks koolid, lapsevanemad, haridus- ja teadusministeerium ning riik laiemalt midagi olukorra parandamiseks ära teha?

Loomulikult ei ole olemas eraldi kiusamise liiki, nagu koolikiusamine, vaid on kiusamine koolis, kodus, poes, trammis, tänaval või mujal. Seega lasub vastutus meil kõigil. Lapsevanematel selle eest, et lapsed saaks kodust kaasa teadmise, et kiusamine on vale. Ühiskonna liikmetel selle eest, et oleksime sallivamad ja mõistaksime hukka kiusamise, mida näeme ühistranspordis või tänaval, ning astuksime sellele vahele. Koolil ja õpetajatel selle eest, et koolipere liikmed üksteist austaks ja lugupidavalt kohtleks.

25.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto