K, 29.11.2023

Festival, mis mõtleb suurelt

Janar Ala
, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ülo Krigul istub Estonia kontserdisaalis, mis on Eesti muusika päevade peamine kohtumispaik, suurvormide esitamise koht.
Ülo Krigul istub Estonia kontserdisaalis, mis on Eesti muusika päevade peamine kohtumispaik, suurvormide esitamise koht. Foto: Toomas Tatar

Homme algavad Eesti muusika päevad, juba 35. korda. Helilooja Ülo Krigul on koos Timo Steineriga nende organiseerimise juures alates 2000. aastast, kui teda kutsus sinna omaaegne õpetaja Raimo Kangro. Tänavune festival keskendub sümfoonilistele suurvormidele. Uurisime Krigulilt, kus, kuidas ja miks.

Kuidas Eesti muusika päevi siinses muusikaelus üldse paigutada?

Heliloojatele on see oluline iga-aastane väljund nii loomingu kui tellimuste mõttes, sest tegemist on ühe enim uut muusikat telliva Eesti festivaliga. Kuulaja poole pealt vaadates, olgu selleks siis eestlane või välismaalane, peaks see andma ühe võimaliku vastuse küsimusele, mis see eesti muusika on. Mina arvan, et olenemata sellest, kas tegu on Eesti või Islandi heliloojaga, on see ikkagi üks eesti muusika kõik, kuna see siin ja praegu kõlab.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles