Sisukord
Välismaa
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (18) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist (1) Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Suur edetabel: need on Eesti investorite lemmikaktsiad Aasia majanduste taastumine läheb hapralt Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve (1) Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (8) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (9) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? (1) 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leedu rakendus mõõdab õnnetaset

2 min lugemist
Õnnemõõturi järgi on leedulased tavalisest õnnelikumad korvpallimatšide ajal. FOTO: AFP/SCANPIX

Leedulaste väljatöötatud programm võimaldab inimestel oma meeleolu hinnata ja tulemusi kogu maailmaga jagada.

Tellijale Tellijale

Kuigi leedulased nimetavad end uhkusega Baltimaade itaallasteks, ei tunta neid maailmas kui emotsionaalset ja naeratavat rahvast. Maailma kõige õnnelikumaid rahvaid otsivate uuringute järgi on leedulased kuskil tabeli keskel või alumises pooles. Pealegi on Leedu enesetappude suhtarvu poolest maailmas esirinnas.

Kuid Leedu pealinnast Vilniusest sai esimene linn maailmas, mis teab, kui õnnelikud on selle elanikud ühel või teisel hetkel. Spetsiaalse õnnebaromeetri abil mõõdetakse inimeste meeleolu reaalajas ja kuna mõõdikut saab kasutada kõikjal, võimaldab see võrrelda õnnetaset üle kogu maailma.  

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto