T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Haridusminister kritiseerib eelmise ministri reforme

Anneli Ammas
, reporter
Haridusminister kritiseerib eelmise ministri reforme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Minister Jevgeni Ossinovski sõnul ei kavatse valitsus üheteist kuu jooksul teha hariduses põhimõttelisi uuendusi, sest kiirustades tehtud otsused ei too midagi head.
Minister Jevgeni Ossinovski sõnul ei kavatse valitsus üheteist kuu jooksul teha hariduses põhimõttelisi uuendusi, sest kiirustades tehtud otsused ei too midagi head. Foto: Erik Prozes

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ei taha üheteist kuuga Eesti haridussüsteemi põhjalikult muutma hakata, kuid on veendunud, et kõrgharidusreform on tehtud kiirustades ning venekeelsete koolide osalisele eestikeelsele aineõppele üleminek on toimunud valesti nii sunduslikkuse kui ka gümnaasiumist alustamise mõttes.

Teie esimestest intervjuudest paistev hoiak tekitab hirmu. Peaaegu kõik, mida hariduspoliitikas on viimastel aastatel tehtud, ei kõlba kuhugi, kõike tuleb analüüsida ja ümber tegema hakata.

Üldsegi ei ole nii. Esiteks tuleb alustada sellest, kui palju on sellel valitsusel tegevusaega – vaid üksteist kuud.

Märksõnad
Tagasi üles